ديدار رئيس و هيئت رئيسه دانشگاه با نماينده ولي فقيه در استان همزمان با هفته سلامت
رئيس دانشگاه با همراهي اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه در سومين روز از هفته سلامت با حجت الاسلام سيد عليرضا عبادي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بيرجند ديدار كرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه دكتر محمد دهقاني فيروز آبادي در اين ديدار با بيان اينكه بهداشت اوليه راهي به سوي پوشش همگاني سلامت است، بر اهميت پيشگيري تاكيد كرد و گفت: در حوزه سلامت و بهداشت توجه اوليه به موضوع پيشگيري است و تلاش مي شود تا جايي كه امكان دارد از بروز بيماري جلوگيري شود و يا اگر بيماري اتفاق افتاد، به مراحل خطرناك آن نرسد.
وي با اظهار اينكه ارائه خدمات در حوزه بهداشت تقريباً رايگان است و بابت آن هزينه اي دريافت نمي شود خاطرنشان كرد: در سطح استان 500 حوزه بهداشتي از قبيل خانه بهداشت، پايگاه سلامت ، مراكز خدمات جامع سلامت و... وجود دارد و در تمامي روستاها و يا نزديك ترين محل اطراف آن، خانه بهداشت و يا مركز بهداشت به همراه بهورز بومي روستا وجود دارد كه مسئوليت حفظ و ارتقاء سلامت جمعيت تحت پوشش را برعهده دارد.
رئيس دانشگاه با اظهار اينكه براي تمامي جمعيت استان پرونده بهداشتي تعريف شده است اضافه كرد: 79 درصد از جمعيت استان حداقل يكبار به واحدهاي بهداشتي مراجعه داشته و مراقبت هاي اوليه بهداشتي را دريافت كردند.
دكتر دهقاني با اشاره به دستاوردهاي حوزه بهداشت در بحث فراهم شدن زيرساخت ها، افزايش پزشكان و اعضاي تيم سلامت، به معرفي سامانه الكترونيكي سيب پرداخت و افزود: در سامانه يكپارچه بهداشت با عنوان "سيب" اطلاعات جامع افراد به طور كامل ثبت شده و اگر شخص در هر جاي كشور به واحد بهداشتي مراجعه نمايد مي تواند با ارائه كد ملي از بيماري‌هايي كه فرد دچار بوده و داروهايي كه مصرف مي‌كرده اطلاع پيداكند.
وي با تاكيد بر توجه بيشتر به حوزه پيشگيري افزود: در واحدهاي ارائه دهنده خدمات بهداشتي، اقشار آسيب پذير،كودكان دچار سوء تغذيه، نوزادان شيرخوار و مادران باردار اهميت ويژه اي دارند كه خدمات خاصي نيز دريافت مي كنند.
دكتر دهقاني با اظهار خرسندي از موقعيت حوزه سلامت با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامي ايران اضافه كرد: جا دارد از تلاش و زحمات تمامي دست اندركاران عرصه سلامت و همچنين حوزه بهداشت قدرداني كرده و اميدواريم بتوانيم در راستاي دستيابي به اهداف مهمي  كه در حوزه سلامت داريم گام هاي موثرتري برداريم.
 
مشاهده اين خبر در وبدا(پايگاه خبري - اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي)/اينجا كليك نماييد.
منبع:
وبدا-روابط عمومي دانشگاه
تعداد بازدید:
753
تاریخ:
1398/02/03
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal