EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد
مراسم جشن ولادت حضرت زهرا(س) و گراميداشت مقام مادر
مراسم جشن ولادت حضرت زهرا(س) و گراميداشت مقام مادر حجه الاسلام فرازي نيا: از حضرت زهرا(س) كه الگو مي دانيم پيروي كنيم
بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه، مراسم جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، روز زن و گراميداشت مقام مادر صبح امروز سه شنبه 95/12/24 در محل سالن اجتماعات شهيد دكتر رحيمي دانشگاه شد.
در اين مراسم كه با تلاوت آياتي از سوره مباركه نور و سوره كوثر توسط فاطمه رضايي حافظ كل قرآن كريم و واحد خواهران دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آغاز شد، مديرعامل بنياد صيانت از نهاد مقدس خانواده خراسان جنوبي به شان و منزلت والاي اين بانوي بزرگوار اشاره كرد.

حجت الاسلام حسين فرازي نيا با بيان اين كه در روايت هاي متعددي، پيامبر(ص) حضرت زهرا(س) را محبوبترين و عزيزترين شخص نزد خود دانسته است عنوان كرد: ايشان كسي هستند كه در آيه مباهله و تطهير در كنار فرزندانشان قرار گرفتند، كسي كه باطن آيه نور و سوره قدر است.

وي با اشاره به اين كه ائمه به وجود اين مادر افتخار مي كردند اضافه كرد: امام زمان (عج) حضرت فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگو خود قرار داده اند" و امام حسن عسكري نيز مي فرمايند: "ما حجت خدا بر شما هستيم و حضرت زهرا(س) حجت است براي ما ائمه معصومين".

بي بند و باري جامعه فعلي به دليل الگو نگرفتن از حضرت زهرا(س) است

مديرعامل بنياد صيانت از نهاد مقدس خانواده خراسان جنوبي با اظهار اين كه الان در جامعه اسلامي بي بند و باري و بي حيايي زياد شده است كه به دليل الگو نگرفتن از حضرت زهرا(س) است، خاطرنشان كرد: به عنوان شيعه و محب اهل بيت ارادت مي ورزيم ولي در عمل مشكل داريم و گرفتاري هاي ما از همين جا نشات گرفته است.

حجه الاسلام فرازي نيا با بيان اين كه درباره شخصيت حضرت زهرا(س) همين قدر كفايت مي كند كه نسل معصومان از دامن پاك ايشان بوده، افزود: در روايت قدسي خطاب به پيامبر اكرم آمده است" يا رسول ا.. تو را خلق نكردم مگر به خاطر علي (ع) و علي(ع) را خلق نكردم مگر به خاطر رسول اكرم و شما دو نفر را خلق نكردم مگر به خاطر وجود مقدس حضرت زهرا(س).

وي با اشاره به گفته هاي رئيس دو شبكه ماهواره اي اظهار كرد: آنان اعتقاد دارند از آنجاييكه خانواده هاي شيعه يك ستون به نام مادر دارد، براي تخريب خانواده ها و نابود كردن بنيان آن بايد اين جايگاه را به لجن كشيد. رئيس نهاد صيانت از بنياد خانواده ادامه داد: ما حضرت زهرا(س) را به عنوان الگو شناخته ايم و بايد پيروي كنيم و دشمن اين موضوع را فهميده است.

مديرعامل بنياد صيانت از نهاد مقدس خانواده خراسان جنوبي با بيان اينكه از روز ولادت اين حضرت، فقط كادو گرفتن يادمان مانده است و فراموش كرده ايم مطابق رفتار ايشان عمل كنيم به ثبت 19 طلاق در هر دقيقه در كشور اشاره كرد و يادآور شد: اين موضوع شوخي نيست و بايد الگو و روش زندگي را درست كنيم.

حجت الاسلام فرازي نيا از سخنان مقام معظم رهبري در سال 91 درباره سبك زندگي ياد كرد و ادامه داد: ايشان چندين عامل را معرفي كردند كه يكي نبود كرامت و جايگاه زن در جامعه است.

وي اضافه كرد: زمانيكه در آگهي هاي استخدام درخواست خانم با روابط عمومي بالا مي كنند، تا براي فروش يك جفت كفش يا تلويزيون از الفاظي كه براي همسرش بايد استفاده كند، در جذب مشتري به كار مي برد، اين معضل است.

ازدواج تنها راه رسيدن به آرامش است

مديرعامل بنياد صيانت از نهاد مقدس خانواده خراسان جنوبي مورد بعدي را افزايش آمار طلاق ها دانست و اظهار كرد: چرا به قرآني كه بارها در ماه رمضان و غير آن تلاوت مي كنيم عمل نمي شود؟

حجت الاسلام فرازي نيا با تاكيد بر اين كه در قرآن هدف از ازدواج رسيدن به آرامش عنوان شده است بيان كرد: روانشناسان غربي راه رسيدن به آرامش را آهنگ و رقص مي دانند، در حالي كه تنها راه آن وصل شدن به خداست.

به گفته وي نماز درمانگاه است و بايد براي رسيدن به آرامش از تنها خواندن معمولي آن خارج شد و نماز درماني را به خانه ها آورد.

مديرعامل بنياد صيانت از نهاد مقدس خانواده خراسان جنوبي انتخاب درست را اولين كاري اعلام كرد كه شادي و نشاط را به همراه مي آورد و اظهار كرد: نبايد در انتخابات خود عجله كرده و از طرفي ساده گرفتن ازدواج را با انتخاب درست اشتباه نكنيم.

حجت الاسلام فرازي نيا معتقد بودن به آشنا شدن با اصول و اخلاق خانوادگي را مورد دوم دانست و عنوان كرد: احترام متقابل در خانواده را حفظ كنيد.

مقايسه كردن، عامل بسياري از طلاق ها

وي با تاكيد بر اين كه توجه به خوبي ها نيز در آرامش زندگي موثر است اضافه كرد: اگر مي خواهيد شادي داشته باشيد از مقايسه كردن بپرهيزيد كه دليل بسياري از طلاق ها همين مورد است.

مديرعامل بنياد صيانت از نهاد مقدس خانواده خراسان جنوبي با اشاره به نقش اعتماد در زندگي به عنوان عامل ديگر، بيان كرد: تا مي توانيد از موهبت هاي الهي، زيبايي و جايگاهي كه داريد در زندگي استفاده كنيد و ببينيد چقدر در زندگي شما تاثير دارد.

حجت الاسلام فرازي نيا در پايان با بيان اين كه اگر در زندگي و يا تربيت فرزندان مشكلي داريد دو كار را عملياتي كنيد اضافه كرد: هنگام اذان در خانه بلند اذان بگوييد و قرائت حديث شريفه كساء را در خانه هايتان داشته باشيد.

در ادامه حجت الاسلام مرتضي مرادي معاون نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه نيز به شان حضرت زهرا(س) اشاره كرد و خطاب به حضار توصيه كرد: كار شما دانشجويان و پرسنل دانشگاه علوم پزشكي به گونه اي است كه با مردان سر وكار داريد، پس در رفتارهايتان مراقبت داشته باشيد.

 

اهداي جوايز به قيد قرعه به كساني كه نام مبارك حضرت فاطمه زهرا(س) را داشتند، برگزاري مسابقه نقاشي و مولودي خواني از ديگر بخش هاي اين مراسم بود.

 
 
 

پايان بخش اين مراسم، اداي احترام به مقام شامخ شهداء با قرائت فاتحه، اهداء گل وغبار روبي قبور مطهر شهداء گمنام بود.

منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 1214 تاریخ درج: 1395/12/24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal