EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
وزير بهداشت:روابط عمومي ها در تداوم باور همبستگي دولت و ملت نقش بي بديلي دارند
وزير بهداشت:روابط عمومي ها در تداوم باور همبستگي دولت و ملت نقش بي بديلي دارند
وزير بهداشت در جلسه شوراي هماهنگي روساي مراكز روابط عمومي و اطلاع رساني دستگاه هاي اجرايي:
•  روابط عمومي ها در تداوم باور همبستگي دولت و ملت نقش بي بديلي دارند

دكتر هاشمي گفت: كساني كه عهده دار مسئوليت در روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي هستند بايد اقداماتشان به تداوم اين باور كه ملت و دولت از هم دور نيستند، كمك كند.

وزير بهداشت در جلسه شوراي هماهنگي روساي مراكز روابط عمومي و اطلاع رساني دستگاه هاي اجرايي كه در ستاد مركزي وزارت بهداشت برگزار شد، با بيان اين كه روابط عمومي ها كار سخت و با ارزشي در حوزه اطلاع رساني به مردم دارند، گفت: طبق گفته امام راحل (ره) و مقام معظم رهبري نيز اقدامات دولت بايد مكررا به گوش مردم برسد و باعث شاد كردن دل آنها شود.

دكتر سيد حسن هاشمي افزود: كساني كه عهده دار مسئوليت در روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي هستند بايد اقداماتشان به تداوم اين باور كه ملت و دولت از هم دور نيستند، كمك كند. چون همه ما فرزندان همين نظام هستيم و مسئوليتي را به عهده گرفته ايم كه مهمترين هدف آن رفع مشكلات مردم است.

وزير بهداشت خطاب به روساي مراكز روابط عمومي و اطلاع رساني ادامه داد: خيلي از اقدامات ما به عنوان مسئولان دولتي ممكن است جاي نقد داشته باشد، بنابراين بازتاب اشتباهات ما  از طريق روساي روابط عمومي و اطلاع رساني چه در حوزه سياست گذاري و چه در حوزه عمل بسيار حائز اهميت است.

دكتر هاشمي با تاكيد بر اين كه در وزارت بهداشت مسئوليت هيچ حوزه سنگين تر از روابط عمومي نيست، خاطرنشان كرد: وزارت بهداشت با جان و روح مردم سر و كار دارد و اگر روابط عمومي اين وزارتخانه خوب عمل كند، مي توانيم براي حفظ سلامت مردم قدم هاي موثري برداريم. چون در حال حاضر بازار داغ شايعات بخصوص با پيشرفت تكنولوژي و در فضاي مجازي بسيار گسترده شده و يك شايعه مي تواند تمام يك شهر و حتي كشور را دچار اضطراب و نگراني كند.

به گفته وزير بهداشت، در دولت هاي مختلف بخشي از حاشيه ها، مرتبط با حوزه سلامت بوده است ولي تمام تلاش ما در دولت يازدهم اين است كه از اين حاشيه ها عبور نماييم و مي توانيم ادعا كنيم كه اقداماتمان در اين راستا مناسب و درخور توجه بوده است.

وي با اشاره به اين كه نظام سلامت براي رسيدن به اهدافش نياز به هم افزايي و كمك روابط عمومي ها و مراكز اطلاع رساني تمامي دستگاه هاي اجرايي دارد، خاطرنشان كرد: در حال حاضر بخش عمده اي از روابط عمومي وزارت بهداشت را مخاطبان اين وزارتخانه كه از دل مردم هستند، تشكيل مي دهند و با اظهار لطفشان نسبت به اقدامات صورت گرفته، كاروان سلامت را براي طي هر چه بهتر اين مسير دشوار، كمك مي كنند.

دكتر هاشمي در ادامه سخنانش با بيان اينكه در حال حاضر يكي از دغدغه هاي اصلي دولت، سلامت است، گفت: از اين نظر بايد تمام قوايمان را به كار بگيريم چون ديگر مرحله تصميم گيري و برنامه ريزي را سپري كرديم و وارد فاز اجرايي شده ايم بنابراين بايد بخشي نگري ها را كنار بگذاريم و تمام دغدغه مان رساندن خدمت به مردم باشد.

وي با تاكيد بر اين كه در اين راستا با دقت و وسواس كامل اهدافمان را دنبال خواهيم كرد، افزود: شخص رياست جمهوري بارها در جلسات هيات دولت بر اين نكته تاكيد داشتند كه سلامت بايد دغدغه و حرف اصلي تمام وزرا و اعضاي كابينه باشد و از آنجا كه رهبر معظم انقلاب نيز از برنامه هاي تحول در نظام سلامت، حمايت و ابراز رضايت كرده اند، ضروري است همگي دست به دست هم دهيم و حوزه سلامت را كه يكي از برنامه هاي اصلي دولت و كل نظام است، به نقطه مطلوب برسانيم.

وزير بهداشت با اشاره به حمايت هاي مجلس شوراي اسلامي و قوه قضاييه از وزارت بهداشت، در راستاي رسيدن به اهداف طرح تحول سلامت، خاطرنشان كرد: در حال حاضر ريل گذاري اهداف ما درست انجام شده و حالا زمان آن است كه همه اركان نظام براي پيشبرد اهداف سلامت، همكاري هاي بين بخشي داشته باشند.

دكتر هاشمي در ادامه بيان داشت: بايد فرصت ها را مغتنم بشماريم  و حاشيه ها نبايد ما را از هدف اصلي مان كه داشتن يك كارنامه موفق در نظام است، بازدارد.

وزير بهداشت در ادامه ضمن ارائه گزارشي از اهداف و دستاوردهاي طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت و درمان، در پايان اضافه كرد: يكي از اصول تحقق يك نظام جامع سلامت، در كنار مديريت و توليت عالمانه و مشاركت هدفمند مردم، همكاري هاي بين بخشي است و وزارت بهداشت در راستاي تحقق اين هدف تفاهم نامه هايي را با وزارتخانه هاي مختلف امضا كرده است.

همچنين در ادامه جلسه، عليرضا معزي، دبير شوراي اطلاع رساني دولت، با اشاره به انتظارات رييس جمهور از روابط عمومي ها بر لزوم توجه به اين انتظارات و اتخاذ تدابير شايسته در اين خصوص تأكيد كرد.

 
 
 

 


منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 97 تاریخ درج: 1393/09/10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal