EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
تقدير رئيس جمهور از تلاشهاي حوزه سلامت
تقدير رئيس جمهور از تلاشهاي حوزه سلامت
 
 
از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و از وزير، معاونين و همه كساني كه در اين زمينه تلاش مي كنند قدرداني مي‌كنيم
 
بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه و بر اساس گزارش  وبدا به نقل از مهر، دكتر حسن روحاني طي سخناني در جلسه هيئت دولت، اظهارداشت: يكي از مشكلاتي كه مردم از قبل از انقلاب داشتند مسئله سلامت و درمان و كمبود تخت بيمارستاني، پزشك و متخصص بود.

وي افزود: يادتان هست قبل از پيروزي انقلاب هر كس با يك بيماري كه مقداري صعب‌العلاج بود مواجه مي شد بلافاصله دنبال اين بود كه زندگي‌اش را بفروشد، پولي فراهم كند به يك كشور خارجي برود تا درمان شود، يعني متأسفانه چشم‌ها براي نجات از بيماري و شفاي بيماري به دروازه‌هاي خارج به‌خصوص به غربي‌ها دوخته شده بود.

روحاني گفت: بعد از پيروزي انقلاب، قدم هاي بسيار مهمي در زمينه سلامت و توسعه دانشكده هاي پزشكي برداشته شد و بيمارستان هايي كه بيمارستان هاي آموزشي بودند براي دانشجويان گسترش پيدا كرد و افزوده شد اما در عين حال مشكلات همچنان آنقدر زياد بود كه اقدامات براي اينكه مردم را از رنج مخارج بيماري‌ها، رنج بيماري كه جاي خود را دارد، بتواند نجات دهد فاصله زياد بود.

وي افزود: در دولت يازدهم يكي از تصميماتي كه دولت اتخاذ كرد، سرمايه گذاري در بخش سلامت بود، برخي امروز اين دولت را به‌درستي به عنوان دولت سلامت نام‌گذاري مي كنند چرا كه تلاش زيادي در بخش سلامت انجام داده است.

روحاني ادامه داد: همين ديشب سرزده به بيمارستاني رفتم و تعدادي از بيماراني را كه روي تخت بيمارستان در آخر شب ديدم از آنها تك تك پرسيدم همه راضي هستند و اين رضايت بيماران، خدماتي كه بيمارستان ارائه مي كنند، تلاشي كه پزشكان و پرستاران انجام مي دهند و همه كساني كه در بيمارستان ها خدمت مي كنند بسيار ارزشمند و مهم است و نشان مي دهد كار بزرگي را آغاز كرده‌ايم.

رئيس جمهور گفت: البته اين پايان راه نيست اين آغاز راه ماست در اين آغاز راه ما مي بينيم كه چقدر رضايتمندي مردم زياد است، مردم قدردانند، قدر شناسند، ما هم سپاسگزاري مي كنيم از همه آنهايي كه در اين زمينه تلاش كردند، بخش برنامه و بودجه كه همه تلاش خود را انجام داده است تا اين خط و مسير ادامه پيدا كند، بخش بيمه كه تلاش كرده است كارهاي بيمه را انجام دهد الآن تقريباً بدهكاري ها به روز است، يعني نمي گذارند فاصله شود.

وي افزود: سابق بود كه بيمه معمولاً 10 ماه، يك سال، گاهي بيش از يك سال عقب بود، الآن اين گونه نيست و اين كار بسيار بزرگي است كه انجام مي‌گيرد و مخصوصاً از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و از وزير، معاونين و همه كساني كه در اين زمينه تلاش مي كنند (قدرداني مي‌كنيم).

رئيس جمهور گفت: چون يك كار دسته جمعي است، همه پزشكان، جراحان، كار بزرگي امروز در اين زمينه انجام مي گيرد، البته هنوز بايد ادامه دهيم هنوز تا نقطه مطلوب فاصله وجود دارد اما اين قدمي كه برداشته شده است ان‌شاءالله با استواري اين راه را ادامه مي دهيم.

وي افزود: طبيعي است بسياري از بيمارستان هاي ما كهنه است، ساختمان و تجهيزات كهنه است، يكي يكي بايد به آن برسيم و حل و فصل كنيم و مشكلات يك روزه حل نمي‌شود.

روحاني گفت: در برخي زمينه‌ها هنوز كمبود وجود دارد، اين كمبود بايد حل شود، از آن طرف هم بايد در بخش سلامت و بهداشت كاري كنيم كه مراجعه به بيمارستان را كاهش دهيم، در بخش جاده‌ها كاري كنيم كه مراجعه به بيمارستان را كاهش دهيم، ان‌شاء‌الله سلامت مسافران را بالا ببريم، تصادفات كم شود، ما هر مقدار در بهداشت سرمايه گذاري كنيم بيشتر منفعت مي كنيم.

وي افزود: اما در عين حال در زمينه درمان نياز به تلاش داريم، الحمدلله در زمينه خودكفايي در اين بخش هم اقدامات خوبي انجام گرفته است، هم در بخش دارو، هم در بخش تجهيزات پزشكي، شركت‌هاي دانش بنيان بايد در اين زمينه سرمايه گذاري خوبي انجام دهند، تلاش زيادي انجام دهند، بيش از بخش‌هاي ديگر چون مردم به‌راحتي و به عيان مي بينند.

رئيس جمهور ادامه داد: همين ديشب با چند تن از پزشكان درباره پروتز و چيزهايي كه الآن وارد مي شود و چيزهايي كه در داخل هست صحبت مي كردم، خيلي چيزها هست كه الآن از خارج وارد مي كنيم و مي شود در داخل ساخت، يك بخش هايش قابل تأمين است، بايد تلاش كنيم در داخل تأمين كنيم، بخش هاي صنعتي ما، علمي ما، دانشگاهي ما بايد در اين زمينه تلاش كنند تا به شكوفايي برسيم.

وي افزود: از همه آنهايي كه در اين زمينه براي كاهش آلام مردم و براي سلامت مردم تلاش كردند تشكر مي كنم ، دولت يازدهم اين راه را تا نقطه مطلوب ادامه خواهد داد. اين ايام دهه فجر را به همه ملت عزيز و بزرگوار ما و به همه مسلماناني كه به انقلاب اسلامي ايران چشم دوخته بودند و امروز چشم دوخته اند تبريك مي گوييم.

منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 239 تاریخ درج: 1393/11/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal