EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
گزارش عملكرد 6 ماهه در جلسه هئيت امناء دانشگاه
گزارش عملكرد 6 ماهه در جلسه هئيت امناء دانشگاه
 بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه، در دومين جلسه هئيت امناء دانشگاه در سال جاري، دكتر قائمي ابتدا باتوجه به اينكه بعد از انتصاب ايشان به رياست دانشگاه براي اولين بار در جلسه هئيت امناء شركت مي نمود به معرفي خود پرداخت و سپس گزارش عملكرد 6 ماهه دانشگاه از تاريخ 93/5/19 لغايت 93/11/10 را ارائه نمود كه متن كامل آن به شرح ذيل مي باشد.
بسم الله الرحمن الرحيم
"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُكَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
اهم عملكرد 6 ماهه دانشگاه علوم پزشكي بيرجند از 19 مرداد امسال لغايت 10 بهمن
اينجانب دكتر كاظم قائمي جراح مغز و اعصاب هستم، فلوشيپ فوق تخصص جراحي استريوتاكسي و فانكشنال مغز، فلوشيپ جراحي اپي ليسي (جراح صرع) و فلوشيپ جراحي ميكروسكوپي تومورهاي قاعده جمجمه از مركز علوم اعصاب پروفسور سميعي از آلمان كه در مدت 3 سال خدمت پروفسور سميعي بودم و به عنوان دانشيار دانشگاه علوم پزشكي بيرجند از 6 ماه قبل مسئوليت دانشگاه را به من سپردند.
در حوزه رياست برگزاري مراسم توديع و معارفه در تاريخ 93/5/19 ، ديدار با رؤساي قبلي دانشگاه و كسب اجازه از اين عزيزان جهت ادامه فعاليت.
و برگزاري جلسات مشترك با نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي استان و بازديد قائم مقام محترم نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بيرجند از بيمارستان امام رضا (ع).
بازديد معاون محترم برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري از مجموعه هاي دانشگاه.
سخنراني بنده در پيش خطبه نماز جمعه در ارتباط با اقدامات طرح تحول نظام سلامت در بيرجند
برگزاري اولين جلسه اتاق فكر دانشگاه با حضور اعضاء‌هيئت علمي دانشگاه به منظور بررسي چالش هاي موجود دانشگاه و ارائه راهكارهاي مناسب براي ارتقاء دانشگاه.
و بالاخره يكي از برنامه هاي انحصاري  كه ابداع كرديم اينكه بنده به همراه اعضاء هيئت رئيسه محترم دانشگاه(معاونت درمان، معاونت توسعه مديريت ، معاونت بهداشتي دانشگاه )از شبكه هاي بهداشتي سراسر استان بازديد مي كنيم و هر هفته پنجشنبه را از يكي از شهرهاي استان سر مي زنيم و از نزديك با مشكلات بهداشتي و درماني آنها آشنا مي شويم. در انتها بيماران تخصصي حوزه خودم را به طور رايگان ويزيت مي نمايم كه تا الان حدود 1500 بيمار بطور رايگان در حوزه هاي مختلف در شهرهاي محروم منطقه ويزيت كرديم كه با اين امر از بسياري هزينه ها جلوگيري مي شود.
در حوزه درمان مهمترين كارهايي كه انجام شده است:
افتتاح و راه اندازي بيمارستان 100 تختخوابي شهيد مصطفي خميني در شهرستان طبس هست.
اجراي كامل برنامه هاي طرح تحول سلامت در استان.
راه اندازي كلينيك فوق تخصصي شهدا در مركز استان.
راه اندازي و افتتاح مركز جامع بيماريهاي خاص شامل دياليز، شيمي درماني، هموفيلي، ديابت و بكارگيري 260 نيروي پرستار و ماما در قالب طرح تحول نظام سلامت در بيمارستان هاي استان و فعال كردن بخشهاي اورژانس و درمانگاه هاي تخصصي داخلي و اطفال در بيمارستان 32 تختخوابي سرايان، سربيشه، درميان از مهمترين اقدامات حوزه درمان بوده كه انجام شده است.
در حوزه بهداشت:
تعمير و تجهيز مراكز بهداشتي درماني و پانسيون پزشكان مجري طرح برنامه پزشك خانواده.
انجام مراحل گزينش 84 بهورز با هماهنگي معاونت توسعه.
واگذاري 96 درصد داروخانه هاي مراكز بهداشتي به بخش خصوصي.
شركت فعال در جلسات آموزشي و مديريتي معاونت بهداشتي وزارتخانه از اهم فعاليت هاي حوزه معاونت بهداشتي بوده است.
در حوزه آموزش
اخذ مجوز هيئت مميزه از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و تشكيل آن در دانشگاه از مهمترين اقدامات دانشگاه در حوزه آموزش بود.
اخذ مجوز دوره چهار ساله رشته راديولوژي و مكاتبه جهت اخذ مجوز دستياري در رشته هاي جراحي عمومي قلب عروق، عفوني  رشته هاي phd پرستاري و phd آموزش بهداشت و تأييد رشته phd سلولي ملكولي براي دو سال بعد و پذيرش 4 دانشجوي جديد در اين رشته تلاش و اخذ مساعدت از وزير محترم بهداشت جهت راه اندازي داشكده داروسازي.
اخذ مساعدت از وزير محترم بهداشت جهت راه اندازي دانشكده پرستاري و فوريت هاي پزشكي در شهرستان نهبندان.
سفر معاونت محترم آموزشي دانشگاه به افغانستان جهت برگزاري كارگاه آموزشي و مذاكره جهت جذب دانشجو.
و بالاخره راه اندازي بخش هاي باليني دانشكده دندانپزشكي از مهمترين اقدامات حوزه آموزش بوده است.
در حوزه پژوهش:
ديدار معاون علمي و فناوري رئيس محترم جمهور از مراكز علمي وتحقيقاتي دانشگاهي بود.
ايجاد بستر و فضاي مناسب براي فعاليت هاي پژوهشي و تحقيقاتي دانشگاه.
اختصاص اعتبار پژوهشي، توسعه سايت اطلاع رساني، توسعه و تجهيز آزمايشگاه هاي تحقيقاتي.
توجه ويژه به توسعه تحقيقات باليني و ايجاد واحدهاي مربوطه در بيمارستانها و بخش هاي مربوطه از اهم فعاليت هاي حوزه پژوهش بوده است.
در حوزه توسعه به روز رساني پرداخت كارانه پزشكان و كارمندان تا آخر آذرماه.
پيگيري استخدام پرستاران بيمارستانهاي سرايان، سربيشه و درميان.
پايدار كردن بودجه بيمارستان 200 تختخوابي بيرجند و تصويب مبلغ 18 ميليارد تومان براي اتمام طرح مذكور و شروع به تهيه و ساخت مجتمع فرهنگي رفاهي سلامت دانشگاه از مهمترين اقدامات حوزه توسعه بوده است.
در حوزه دانشجويي
تشكيل هيئت هاي مذهبي دانشجويي و استادان و عزاداري در ايام دهه اول محرم.
برپايي نمايشگاه مكتب عاشورا و امام حسن مجتبي (ع) در دانشگاه.
جلسه شبي به قرآن با حضور دكتر رضيعي از قاريان بين المللي در دانشگاه.
توسعه فضاي خوابگاهي دانشگاه با ساخت خوابگاه 280 نفري دختران.
تكميل و توسعه فضاهاي ورزشي دانشگاه با شروع عمليات اسختر شنا، زمين چمن مصنوعي و اجراي سقف متحرك و در استخر مجموعه فرهنگي رفاهي سلامت.
در حوزه غذا و دارو
تجهيز كامل بيمارستان جديد مصطفي خميني شهرستان طبس و راه اندازي تجهيزات سرمايه اي پزشكي از جمله راديولوژي ديجيتال در بيمارستانهاي قائن، فردوس و وليعصر بيرجند
اجراي موفق طرح تحول نظام سلامت در حوزه دارو و تجهيزات پزشكي
تأسيس داروخانه هاي شبانه روزي در شهرستانهاي نهبندان، طبس و زيركوه و همچنين داروخانه هاي روزانه در شهرهاي آرين شهر، شوسف و آيسك.
در كنار فعاليت هاي ذكر شده سفر رياست محترم جمهور ووزير محبوب و مردمي بهداشت و درمان جناب آقاي دكتر هاشمي به استان خراسان جنوبي در تاريخ 93/10/3 كه با همت و پيگيري هاي مجدانه استاندار محترم خراسان جنوبي انجام شد وخصوصاً لبخند رضايت وزير محترم از عملكرد دانشگاه علوم پزشكي به عنوان مهمترين دستاورد سفر و مايه دلگرمي ما در ادامه راه بوده است.
اينجانب به همراه اعضاي محترم هيئت رئيسه و مديران دانشگاه اين وعده را به مسئولين عالي نظام اسلامي مي دهيم كه با شعار مديريتي سختكوش، همدلي، صداقت در گفتار و صداقت درعمل در آينده اي نزديك شاهد رشد و ارتقاء دانشگاه علوم پزشكي بيرجند باشيم.
چشم انداز آينده دانشگاه
گسترش آموزش عالي، توسعه رشد هاي تحصيلات تكميلي بر اساس نياز جامعه.
ايجاد رشته هاي جديد در دانشكده هاي اقماري، تقويت شركت هاي دانش بنيان و پژوهش فناورانه و گسترش نگاه فرهنگ محور و دين مدارانه همسو با ارتقاء‌علمي دانشگاه.
و در زمينه سلامت تكميل نظام گسترش شبكه با نگاه ويژه بر پزشكان خانواده و سلامت سالمندان و اجراي كامل طرح تحول نظام سلامت در راستاي سياستهاي وزارت بهداشت كه از مهمترين چشم اندازهاي سلامت آينده دانشگاه هست.
و آخرين مطلب دل نوشته استاد ارجمند جناب آقاي دكتر هاشمي پس از سفر به استان خراسان جنوبي هست.
در مورد استان خراسان جنوبي و به ويژه شهر بيرجند باورم اين است كه با توجهب ه سرمايه هاي مستعد، شايسته، ارتقاء و پيشرفت بيشتري است. در حوزه مسئوليت خود، همه تلاشم را به كار مي گيرم تا دانشگاه بيرجند كه داراي سابقه اي 25 ساله است با راه اندازي رشته هاي تخصصي، فوق تخصصي و PHD ارتقاء يابد.
با تشكر
منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 513 تاریخ درج: 1393/11/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2.33 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal