EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
وزير بهداشت: سرمايه گذاري در حوزه روابط عمومي هزينه نيست
وزير بهداشت: سرمايه گذاري در حوزه روابط عمومي هزينه نيست
وزير بهداشت در اجلاس مديران روابط عمومي دانشگاهها:
سرمايه گذاري در حوزه روابط عمومي هزينه نيست / با انتشار به موقع اخبار جلوي شايعات را بگيريد/وزارت بهداشت وارد فعاليتهاي سياسي نمي شود
وزير بهداشت با تاكيد بر اهميت و نقش روابط عمومي ها در پيشبرد اهداف سازمانها گفت: سرمايه گذاري در حوزه روابط عمومي هزينه نيست بلكه بسيار ارزشمند است.
 بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه و به نقل از  پايگاه خبري و اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي (وب‌دا)؛ دكتر سيدحسن هاشمي در اجلاس مديران روابط عموي دانشگاههاي علوم پزشكي كشور، سازمان‌هاي تابعه و مسئولين روابط عمومي معاونت هاي ستاد مركزي ضمن بيان اين مطلب گفت: دانشگاههايي كه به بخش روابط عمومي توجه دارند مديران هوشمندي دارند.
 وزير بهداشت خطاب به مديران روابط عمومي ها گفت: كار شما به تصويركشيدن خدمات دولت در حوزه سلامت است و در عين حال شما مي توانيد امين مردم باشيد و از طريق سامانه هاي ايجاد شده گوش شنوا داشته باشيد و مشكلات مردم را به مسئولين منتقل كنيد.
روزانه دو ساعت براي حوزه روابط عمومي وقت مي گذارم
وزير بهداشت در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حساسيت و اهميت بخش روابط عمومي گفت: در يك سال و نيم گذشته روزانه از يك تا دو ساعت در حوزه روابط عمومي وقت گذاشته ام.
دكتر هاشمي با بيان اين كه روابط عمومي ها ابزار مهم مديريت ها هستند، گفت: مديران بايد بدانند كه محيط خارج از سازمان اعم از مردم، ذينفعان و همكاران چه قضاوتي درباره تصميمات و برنامه هاي مديران دارند و در عين حال مديران نياز به حمايت دارند كه اين حمايت را از طريق روابط عمومي با به تصوير كشيدن اقدامات مثبت آنها به دست مي آورند.
وزير بهداشت با تاكيد بر اهميت حوزه روابط عمومي گفت: سرمايه گذاري در حوزه روابط عمومي هزينه نيست بلكه بسيار ارزشمند و عين سرمايه گذاري است.
قدرداني از تلاشهاي اطلاع رساني مديران روابط عمومي در يك سال و نيم گذشته
دكتر هاشمي در بخش ديگري از سخنان خود از تلاشهاي اطلاع رساني مديران روابط عمومي دانشگاهها، سازمانها و معاونت ها در يك سال و نيم گذشته درخصوص طرح تحول سلامت قدرداني كرد وي همچنين از صدا و سيما،خبرگزاريها، مطبوعات و ديگر رسانه ها كه در اين مسير به روابط عمومي ها كمك كردند قدرداني كرد.
وزير بهداشت گفت: اجراي اين طرح باعث شد كه بخشي از مشكلات مردم در حوزه سلامت كاهش يابد و دولت در اين مورد تصميم خيلي مهمي را گرفت و سلامت را جزء اولويت هاي اصلي خود قرار داد.
دكتر هاشمي با بيان اين كه مقام معظم رهبري بارها از اجراي طرح تحول سلامت حمايت كرده اند به حمايت هاي همه اركان نظام از جمله دولت، مجلس، ائمه جمعه و نمايندگان مقام معظم رهبري در دانشگاهها از اين طرح اشاره كرد و گفت: با اجراي اين طرح توانستيم ضمن حمايت مالي از هزينه هاي درماني مردم، مراكز بهداشتي درماني را نوسازي و بازسازي كنيم و ارائه خدمات بهداشتي درماني را در روستاها، شهرها و مناطق حاشيه نشين كشور گسترش دهيم.
وزير بهداشت با بيان اين كه در حال حاضر در شهرهاي زير 20 هزار نفر كمبود پزشك نداريم گفت: سه هزار پزشك متخصص نيز در شهرستانهاي كشور توزيع شده اند.
اقدام هوشمندانه دولت در اجراي كتاب تعرفه سلامت
دكتر هاشمي با با بيان اين كه دولت در مورد ارزش‌گذاري نسبي خدمات سلامت نيز تصميمات هوشمندانه اي را گرفته است، گفت: با اجراي گام سوم طرح تحول سلامت ديگر مهاجرت از روستاها و مناطق محروم به شهرهاي بزرگ و مراكز شهرها نيست بلكه همه تمايل دارند به محيط و مراكز درماني بروند چون دريافتي در محيط متفاوت است و اين نشاندهنده اين است كه سياستگذاريها درست بوده است.
وزير بهداشت در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به در پيش بردن انتخابات گفت: برخي بنا به سياه نمايي و مايوس كردن مردم دارند در حالي كه بنا به فرمايش امام راحل ياس و نا اميدي از جنود ابليس است.
ورود به حاشيه‌ها آسيب رسان است
دكتر هاشمي با اشاره به تنگناهاي مالي دولت خطاب به مديران روابط عمومي ها گفت: امسال كار سخت تري پيش رو داريد و با توجه به در پيش رو بودن انتخابات، ورود به حاشيه ها آسيب رسان است.
وي در عين حال خاطرنشان كرد از نقدها استقبال مي كنيم ولي موافق تخريب نيستيم
با انتشار اخبار به موقع، فضاي شايعات را ببنديم
وزير بهداشت در ادامه با اشاره به برگزاري آزمون دستياري و زحمات طاقت فرسا براي برگزاري اين آزمون در كمال سلامت و صحت گفت: متاسفانه در فضاهاي مجازي اتهاماتي به حوزه ما وارد مي شود و ما بايد با دادن به موقع خبر، فضا را بر روي شايعات ببنديم چرا كه معتقدم هرجا بي خبري باشد شايعات قوت مي‌گيرد و شايعه مخرب است.
وزير بهداشت در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به ميدان روابط عمومي دانشگاهها اظهار داشت هرگونه مشكلات كاري خود در دانشگاهها را به مركز روابط عمومي منتقل كنند.
تبريك به مركز روابط عمومي براي موفقيت در رقابت‌هاي كشوري
دكتر هاشمي همچنين در ادامه موفقيت مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت بهداشت در كسب مقام برتر در دو رقابت كشوري را تبريك گفت و از زحمات همه همكاران حوزه اطلاع رساني قدرداني كرد.
 وزارت بهداشت وارد فعاليتهاي سياسي نمي شود
وزير بهداشت در پايان به مديران روابط عمومي تاكيد كرد كه وزارت بهداشت دستگاهي خدماتي است و دستگاههاي خدماتي بايد از ورود به فعاليتهاي سياسي اجتناب كنند.
بنابراين گزارش در اجلاس مديران روابط عمومي دانشگاههاي علوم پزشكي سراسر كشور با حضور وزير بهداشت از مديران روابط عمومي دانشگاههاي علوم پزشكي، سازمانهاي وابسته و مسئولين روابط عمومي معاونت هاي ستاد مركزي تجليل شد.
منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 297 تاریخ درج: 1394/03/07
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal