EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ شنبه ۱۰ اسفند
برگزاري مراسم تجليل از حاميان و خيرين مركز جامع بيماري هاي خاص
برگزاري مراسم تجليل از حاميان و خيرين مركز جامع بيماري هاي خاص
بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه، مراسم گراميداشت روز بيماري هاي خاص و تجليل از خيرين و حاميان مركز جامع بيماران خاص استان خراسان جنوبي صبح روز چهارشنبه 94/3/6 در سالن كنفرانس معاونت درمان برگزار گرديد.
رئيس دانشگاه ضمن تبريك اعياد شعبانيه و تشكر از خيريني كه در ساخت و تجهيز اين مركز امري مهم و مقدس را انجام دادند كه باعث ارائه خدمات رضايت بخش به بيماران خاص شده است گفت: مركز جامع بيماران خاص استان خراسان جنوبي اولين مركز جامع بيماران خاص در سطح كشور مي باشد كه در دي ماه سال گذشته مورد بازديد و عنايت مقام محترم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي قرار گرفت و انشالله به عنوان طرح پايلوت در كل كشور اجرا خواهد شد.
دكتر قائمي افزود:اگر مشكلي براي بيماران خاص وجود داشته باشد سعي مي كنيم برطرف كنيم تا حدالمكان با كمترين مشكل مواجه باشند
وي باتوجه به ارائه خدمات رايگان به بيماران خاص يكي از مشكلات عمده آن ها را هزينه اياب و ذهاب دانست و خواستار مساعدت و كمك ارگان هاي ذيربط به منظور كاهش اين هزينه ها گرديد.
لازم به ذكر است دكتر قائمي در حاشيه بازديد از بخش هاي مختلف مركز گفت: انشالله در آينده اي نزديك بخش فوق تخصصي پيوند كليه راه اندازي مي شود كه در اين صورت بسياري از بيماران با انجام پيوند كليه نيازي به دياليز نخواهند داشت.
معاون درمان دانشگاه با بيان اينكه عمليات ساخت اين مركز در زميني وقفي از مرحوم هادوي نيا سال 86 شروع و پايان سال 92 به اتمام رسيد و تا مهر 93 تجهيز و با بخشهاي دياليز بيماران غير اورژانسي  و دياليز بيماران الكتيو راه اندازي گرديد به آمار و اطلاعاتي از تعداد و وضعيت بيماران خاص، بخش هاي مختلف، متخصصين و پرسنل مركز پرداخت.
دكتر محمود گنجي فرد با اظهار اينكه راه‌اندازي بخش دياليز در اين مركز به بيماران دياليزي استان كمك شايان توجهي كرده است افزود: باعث افتخار ماست كه به عنوان يك مركز جامعه بيماران خاص شروع به ارائه خدمات به اين بيماران كرديم كه گستره فعاليت هاي ما رو به افزايش است و اين مركز در شيفت صبح و عصر  حتي در روزهاي تعطيل رسمي در تقويم كشور به جز روز جمعه فعال است.
وي  با بيان اينكه مسئولين بيماران خاص وزارت بهداشت اين مركز را به عنوان طرح پايلوتي براي نمونه برداري و اجراي طرح در ساير استان ها و شهرستان هاي كشور قلمداد كردند گفت: بنا است امسال در راستاي طرح تحول نظام سلامت اقدامات خيلي وسيعي براي بيماران سرطاني و شيمي درماني صورت گيرد كه يك محور مهم آن تخصيص مراكز جامع بيماران خاص است.
دكتر گنجي فرد خاطرنشان كرد: براي بيماران سرطاني و شيمي درماني ارائه خدمات فقط با وجود يك تخت كه شيمي درماني صورت گيرد نمي شود بلكه براي اين بيماران بايستي  خدمات مشاوره اي، آموزش، ثبت دقيق اطلاعات، پايش و ويزيت مستمر  انجام شود و اگر نيازمند خدمات آزمايشگاهي و دندانپزشكي هستند صورت پذيرد
وي افزود: بناي ما بر اين است درمانگاه هاي متعدد تخصصي و فوق تخصصي ولو اينكه هر روز فعال نباشد براي بيماران خاص در اين مركز با وجود داشتن فضا راه اندازي كنيم
معاون درمان دانشگاه متذكر شد: براي راه‌اندازي اين مركز تنها ديد درماني و تشخيصي نبوده، بلكه ديد آموزشي و پژوهشي مدنظر قرار گرفته است و در همين خصوص همكاري نزديكي با معاونت پژوهشي دانشگاه داشته‌ايم و كارهاي آموزشي پژوهشي را با بيماران MS آغاز كرديم.
دكتر گنجي فرد راه اندازي كلينيك خواب در اين مركز  را يكي از كلينيك‌هاي منحصر به فرد كشور  دانست و گفت: اين كلينيك براي اين است كه مشكل خواب  و افسردگي كه گريبان گير خيلي از بيماران خاص است هم از ديد پژوهشي و هم درماني بررسي و برطرف شود.
وي با بيان اينكه خدمات فرانشيز براي بيماران خاص پررنگ تر از قبل شده است افزود: اين خدمات براي بيماران خاص، دياليزي و شيمي درماني به طور كلي رايگان شده است و براي خدماتي كه مستقيماً به بيماري آن ها ارتباطي ندارد تا 90 درصد فرانشيز آن قابل پرداخت است
معاون درمان دانشگاه مشاركت و همدلي سازمان ها، ارگان ها و نهادهاي مختلف و همچنين خيريني كه اعم از كمك مالي و غيرمالي در طي چند سال گذشته براي راه اندازي و تجهيز مركز داشته اند را قابل تقدير دانست
دكتر گنجي فرد با اظهار اينكه زيرساخت  و امكانات خيلي خوبي فراهم شده است گفت: بحث ارائه خدمات بخثي نيست كه خاتمه پيدا كند، بايد اين خدمات كه تاكنون به همت خيران صورت گرفته است تداوم يابد.
مسئول امور بيماريهاي خاص در اين مراسم با تشكر از خيريني كه در اين چند سالي براي ساخت و تجهيز مركز همراهي كردند گفت: خوشحالم كه حاصل اين زحمات به بار نشست و امروز هر بيماري كه از اين در  بيرون برود براي من دنيايي ارزش دارد و بارها بيماران مراجعه كردند و از بانيان اين كار خير تشكر كردند.
هادي دهقاني مركز جامع بيماران خاص را براي خيلي از بيماران خانه دوم آنها دانست و افزود: تمام هم و غم ما اين بوده است كه بيماران بجز درد و رنجشان مشكل ديگري نداشته باشند و انشالله به همت شما خيرين اين باقيات صالحاتي كه به جاي گذاشته ايد واقعاً ثمره آخرت همه ما باشد.
در پايان از 55 خير و حامي مركز جامع بيماران خاص با اهداء لوح و تنديس تقدير به عمل آمد.
گفتني است بعد از اتمام مراسم رئيس دانشگاه به همراه ساير مسئولين دانشگاه و خيرين از بخش هاي دياليز، تالاسمي و هوفيلي، شيمي درماني و كلينيك خواب بازديد و ضمن عيادت و گفتگو با بيماران از نزديك در روند ارائه خدمات درماني به آنها قرار گرفت.
منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 475 تاریخ درج: 1394/03/09
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal