EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
ضيافت افطاري و ديدار صميمي پرستاران با امام جمعه بيرجند
ضيافت افطاري و ديدار صميمي پرستاران با امام جمعه بيرجند
بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه، ديدار صميمانه پرستاران شاغل در بيمارستان هاي بيرجند با قائم مقام نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرستان بيرجند در محل دفتر ايشان پنجشنبه شب 94/04/13 برگزار گرديد.
رئيس دانشگاه ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات همكاران و آرزوي توفيق استفاده از ايام و ليالي قدر كه در پيش رو داريم گفت: تئوري و عقيده ما اين است كه دوره مديريت، دوره امانت است و اميدوارم شرمنده شما بزرگواران و مردم عزيز و محروم استان نشويم.
 
دكتر قائمي با بيان اينكه از روز اول شعار مديريتي ما سختكوشي، همدلي، صداقت و گفتار در عمل بوده است خاطرنشان كرد: در هر يك از اين موارد اگر دچار اختلال شويم مطمئناً در ادامه راه عبور ما از موانع و مشكلات ميسر نخواهد شد.
وي با اظهار اينكه الحمدالله تمامي دوستان و همكاران ما سختكوش هستند و در كنار يكديگر كار مي كنند افزود: به اذعان دوستان همدلي و صميميت و تعاملي خوبي در انجام كارها شاهد هستيم و آنچه كه بيش از همه براي ما اهميت دارد صداقت در گفتار و عمل است كه در كارها اگر انجام كاري براي ما مقدور نباشد به نقاط ضعف خود اشاره خواهيم داشت و سعي مي كنيم اين نكات را در مجموعه دانشگاه رعايت كنيم و انشالله با بهره گيري از راهنمايي هاي بزرگان بتوانيم خدمتي كه شايسته مردم عزيز منطقه است انجام بدهيم چرا كه هدفي جز خدمت نداريم.
در ادامه دكتر محمود گنجي فردمعاون درمان دانشگاه با اشاره به دورنماي نقشه سلامت استان، به وضعيت ارائه خدمات پرستاري پرداخت كه در خبري جداگانه تنظيم گرديده است( براي اطلاع ازمشروح خبر اينجا كليك نماييد)
رئيس سازمان نظام پرستاري استان خراسان جنوبي با بيان اينكه در تيرماه 1386 قانوني در مجلس شوراي اسلامي با حداكثر اراء مبني بر اجراي طرح تعرفه گذاري خدمات پرستاري مورد تصويب قرار گرفت گفت: مطالبه عمده جامعه پرستاري اجراي طرحي است كه مورد تصويب قرار گرفته است ولي نزديك به 8 سال است كه در مرحله كارشناسي قرار دارد.
دكتر محمودي راد با اظهار اينكه اين گلايه و درد دل ما در اين زمينه را در هر جاي ممكن مطرح نموده ايم افزود: خواهش مي كنم از طرف جامعه پرستاري خطه خراسان جنوبي هم سلام مارا خدمت مقام معظم رهبري برسانيد و هم اين خواسته ما كه درخواست ناحقي هم نيست و مصوب مجلس شوراي اسلامي است و ما خواستار اجرايي شدن آن هستيم را خدمتشان مطرح نماييد.
وي خاطرنشان كرد: براي بحث مراقبت و كارافريني، دوره هاي كوتاه مدت آموزشي كمك بهياري (كمك پرستاري) و تكنسين دارويي در يك سال و نيم گذشته گذاشته ايم و نزديك به 300 نفر فارغ التحصيل از اين دوره ها داريم كه اغلب از مددجويان كميته امداد مي باشند كه اگر رئيس و معاون درمان دانشگاه بتوانند تمهيداتي در چارچوب قوانين بينديشند تا بكار گرفته شوند قدم خيري خواهد بود، هرچند كه ما براي اين فارغ التحصيلان هيچگونه ادعاي كاريابي نداشته ايم و در بخش هاي خصوصي و مراقبت در منزل فعاليت مي كنند.
قائم مقام نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرستان بيرجند با بيان اينكه توفيق داريم دقايقي را در خدمت بهترين انسانها باشيم كه انشاء الله خودشان شكوفا هستند و سعي در شكوفايي ديگران دارند گفت:از برادر بسيار گرانقدرمان دكتر قائمي كه نگاه شان اين است كه مسئوليت امانت داري است و تلاش مي كند و زحمت مي كشد و ساير مجموعه دانشگاه علوم پزشكي تشكر مي كنم.
 
حجه الاسلام والمسلمين دكتر علي رضايي با اظهار اينكه انسان سالم بايد با اخلاق باشد گفت: ماه رمضان ماهي است كه زيباترين سفره معنويت و انسانيت در آن پهن شده است و ماهي است كه مردم بايد راه خود را پيدا كنند.
وي با بيان اينكه قرآن دست آدمها را مي گيرد و آدم مي سازد ادامه داد: به جواني كه تصادف كرده يا بچه اي كه مسجد بوده است و از پنجره پرت شده است و ضربه مغزي شده است اگر بگوييم رشد كن؛ ورزشكار، هنرمند و دانشمند خوبي بشود مي گويد من بايد اول سلامتي خود را به دست آورم تا بعد آدم خوبي شوم.
دكتر رضايي با اظهار اينكه در آيات قرآن آمده است كه اول شفا مي دهيم و سالم مي كنيم وبعد رحمت بيكران الهي را نازل مي كنيم گفت: تا آدم سالم نباشد رشد نمي كند.
وي خطاب به پرستاران گفت: مهمترين پروژه زندگي تان شكوفا شدن جان خودتان است و اين كاري كه انجام مي دهيد به دوگونه است يكبار مي توان براي اينكه شغلي داشته باشيد كه مثلاً بهتر از بيكاري و سربار پدر و مادر بودن باشد و يكبار هم اينكه شغل پرستاري كه سخت ترين و دشوارترين شغل هم است ر امي توانيد سكوي پرش جان خود قرار دهيد.
امام جمعه شهرستان بيرجند، دنيا را دانشگاه دانست و افزود: در دانشگاه، دانشجو با اختيار خود از خانه و زندگي وخانواده دور مي شود و سختي را تحمل مي كند تا به درجه و مقام علمي برسد و مشكلي را برطرف كند و شما پرستاران نيز بايد با كارتان، جانتان شكوفا شود.
وي ادامه داد: شما پرستاران بايد آنقدر ظرفيتتان را بالا ببريد كه وقتي وارد خانه مي شويد تمام مشكلاتي كه در بيمارستان داشتيد را فراموش كنيد.
دكتر رضايي اشاره به اينكه زندگي خوب و سعادتمند داراي سه ويژگي شادي، خير رساندن و مهمترين نكته ارزش مندبودن آن است گفت: شاد بودن جزء‌زندگي ماست و اين خداست كه مي خنداند و شادي مال خداست و امروز دنيا به شادي درماني رسيده اند كه مجموعه دانشگاه مي بايست تلاش كنند و برنامه داشته باشند براي شادي و افزايش روحيه پرستاران و همچنين بايد مفيد باشيم و خير برسانيم و قرآن آمده است عده اي مثل خاكستر هستند و عده‌اي مثل خاك، كه در خاك دانه‌اي گندم مي كاريم و 700دانه مي دهد و هسته اي از ميوه اي مي كاريم كه درختي تنومند با سايه اي زيبا، شاخه اي زيبا با عمري طولاني مي دهد و خاكستر تيره بي جان مولكول هايش ربايش ندارد و اگر تمام آب هاي عالم و اكسيژن و خورشيد را سراغ اين خاكستر ببريم و زيباترين گياه را بكاريم به قدر يك سر سوزن سبزي و نشاط و گياه در آن نمي رويد.
امام جمعه شهرستان بيرجند با بيان اينكه كافر به شناسنامه و به اسم نيست و كافر كسي است كه مثل خاكستر و مؤمن كسي كه مثل خاك مي ماند تصريح كرد: بوي خدا جايي است كه مهرباني و محبت و خدمت و ايثار است.
گفتني است بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء؛ ضيافت افطاري برگزار گرديد.
منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 1131 تاریخ درج: 1394/04/16
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3.67 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal