EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۹ چهارشنبه ۹ مهر
بازدید دکتر دهقانی از کارگاه های تولیدی ماسک در بیرجند
بازدید دکتر دهقانی از کارگاه های تولیدی ماسک در بیرجند
رئیس دانشگاه به همراه  معاون غذا ودارو دانشگاه از کارگاه تولیدی ماسک در بیرجند بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه؛ رئیس دانشگاه در این بازدید ضمن عرض خدا قوت و خسته نباشید به تولید کنندگان این کارگاه گفت: تولید این نوع محصولات در زمانی که جامعه و مدرم نیاز به آن دارد در واقع نوعی کار جهادی است.

دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی افزود : با توجه به نیاز استان و کشور وهمچنین کمبودی که در زمینه ماسک وجود داشت و با پیگیری ها همکاران حوزه ملزومات پزشکی معاونت غذا ودارو خوشبختانه تاکنون 6 واحد تولیدی مجوز تولید ماسک بر اساس استاندارد های لازم در استان را اخذ نموده اند.

وی با بیان اینکه برآورد می شود این کارگاه ها روزانه حداقل 20 هزار ماسک تولید کنند ادامه داد: این کارگاه ها باید ماسک های تولیدی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند تا با برنامه ریزی و بر اساس نیاز در سطح مراکز توزیع شوند.

دکتر دهقانی خاطر نشان کرد: در صورتی که همه کارگاه هایی که مجوز تولید گرفته اند و با تمام ظرفیت خود تولید نمایند در مدت کوتاهی استان در زمینه تامین ماسک مورد نیاز به حد خودکفایی خواهد رسید.

معاون غذا و دارو دانشگاه نیز در حاشیه این بازدید گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون بیش از 60 نمونه ماسک تولیدی استان برای کارشناسی و تایید به این معاونت داشته ایم که تعداد زیادی از آنها حداقل استانداردهای لازم را نداشته و به متقاضیان راهنمایی های لازم جهت افزایش کیفیت محصولات ارائه شده است.

دکتر غلام رضا آهنی افزود: جای خوشحالی است که مردم و بخش خصوصی استان ما با توجه به احساس مسئولیت اجتماعی برای ورود به عرصه تولید ملزومات پزشکی مورد نیاز از جمله ماسک ، گان و ... اقام نموده اند که تاکنون 6 واحد تولید ماسک موفق به اخذ مجوز تولید از این معاونت شده اند
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: وبدا-روابط عمومی دانشگاه تعداد بازدید: 2024 تاریخ درج: 1398/12/28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3.5 تعداد کل امتیازها:2

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal