EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
مهندس شریف زاده/آخرین تحلیل آماری بیماری کرونا ویروس
مهندس شریف زاده/آخرین تحلیل آماری بیماری کرونا ویروس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مهندس شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خصوص آخرین تحلیل آماری این بیماری گفت: تا پایان وقت اداری دیروز یکشنبه 99/04/08 میزان بروز تجمعی ویروس کرونا در کشور به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت 262 نفر و در استان خراسان جنوبی به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت 160 نفر بوده که خوشبختانه 100 واحد از میانگین کشوری پایین تر است.

 
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در ادامه افزود: از اسفند ماه که ابتدای شیوع اپیدمی کرونا ویروس در کشور بود، به طور متوسط هر روز 1753 مورد بیمار جدید و متاسفانه 83 مورد مرگ در هر روز اتفاق افتاده که بر اساس آخرین اطلاعات، نسبت مرگ و میر در کشور 4/72 درصد و در استان خراسان جنوبی این مورد کمتر از میانگین کشوری یعنی 4/2 درصد است. اما متاسفانه طی دو هفته اخیر شاهد افزایش قابل توجه تعداد بیماران تنفسی مراجعه کننده به بیمارستان های سطح استان بودیم که در حال حاضر بیش از 190 بیمار تنفسی و 67 بیمار کرونا مثبت در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

وی در خصوص آخرین رنگ بندی وضعیت استان گفت: شهرستان های بیرجند و طبس در وضعیت قرمز(بسیار پر خطر)، شهرستان های بشرویه، سربیشه، فردوس و قاین در وضعیت نارنجی(پرخطر)، شهرستان های خوسف، زیرکوه و نهبندان در وضعیت زرد(متوسط خطر) و شهرستان های درمیان و سرایان در وضعیت سفید (کم خطر) قرار دارند.

مهندس شریف زاده در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش موارد عفونت تنفسی در سطح استان، ازهم استانی های عزیز تقاضا می شود با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم شرکت در تجمعات، اجتناب از مسافرت های غیرضرور و به ویژه استفاده از ماسک در محیط های شغلی و تجمعات، از شیوع این بیماری جلوگیری و ضمن حفظ سلامت خود و دیگران به همکاران پرتلاشمان در نظام سلامت فرصت استراحت و تجدید قوا را بدهیم. همچنین امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد کاهش بار مراجعین به واحد های درمانی سطح استان باشیم .

منبع: وبدا-روابط عمومی دانشگاه تعداد بازدید: 1435 تاریخ درج: 1399/04/09
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3.33 تعداد کل امتیازها:6

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal