EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
قائم مقام معاون تحقيقات فناوري وزارت بهداشت، درمان ، آموزش پزشكي بخش عمده موفقيتها بر اساس توليد علم در دانشگاههاي علوم پزشكي كشور است
قائم مقام معاون تحقيقات فناوري وزارت بهداشت، درمان ، آموزش پزشكي بخش عمده موفقيتها بر اساس توليد علم در دانشگاههاي علوم پزشكي كشور است

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه قائم مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي با حضور و بازديد از پروژه هاي تحقيقاتي دانشگاه، در ادامه تعدادي از پروژه هاي بيمارستان رازي را افتتاح  كردند.

 

 

در ابتداي اين نشست رئيس دانشگاه ضمن عرض خوشامد گويي به قائم مقام معاون تحقيقات فناوري وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي و مسئولين استاني، اظهار داشت : با تلاش و همت معاون تحقيقات دانشگاه دكتر طوبي كاظمي امروز شاهد كاملترشدن پكيج ارائه خدمات در حوزه قلب و عروق در استان هستيم و از اين به بعد بيماراني كه در سطح استان داشتيم و از اين نعمت محروم بودند و مجبوربودند كه به استان ديگر مراجعه كنند از اين خدمات بهره مند ميگردند .

دكتر محممد دهقاني  از مجمع خيرين سلامت استان و مهندس سيد محمود حسيني و همچنين خيري كه در اين خصوص با مبلغ پنج ميلياردو سيصد ميليون ريال سرمايه گذاري نموده و نخواسته نامش فاش شود نيز تشكر و قدرداني نمود. 

وي ابراز اميدواري كرد: اين باب خيري كه در حوزه پژوهش باز شده تداوم داشته باشد و خيرين ديگري نيز در حوزه هاي مختلف داشته باشيم .

 رئيس دانشگاه از افتتاح بخش وي آي پي بيمارستان رازي خبر داد و اظهار داشت :اين بخش با حضور قائم مقام معاون تحقيقات فناوري وزارت بهداشت  درمان، و آموزش پزشكي به بهره برداري ميرسد تا در غياب بيمارستان خصوصي  به عنوان اولين بخش ي آي پي در اين بيمارستان شروع به كار كند و آنهايي كه تمايل دارند خدمات كاملتري درفضاي مناسب دريافت نمايند از اين خدمات بهره مند گردند.  

  

 

 

دكتر آخوند زاده طي بازديد و در نشستي كه با معاون سياسي امنيتي استاندار خراسان جنوبي مسولين دانشگاه و فرماندار شهر بيرجند در سالن كنفرانس بيمارستان رازي داشت اظهار كرد: با توجه به بازديدي كه از دانشگاه علوم پزشكي به عمل آمد ازامكانات و توانمنديهايي كه اين دانشگاه فراهم اورده بسيار خردسند هستم. دانشگاه علوم پزشكي در ايجاد زيرساختهاي پژوهشي چه در بحث ريجستري، آزمايشگاه جامع مراكز تحقيقاتي، مراكز رشدو...  بسيار عالي و خوب كار كرده و در حال انجام فعاليت است.

وي به منابع مالي نيز اشاره كرد و گفت: در حال حاضر در دوره اي هستيم كه دوره تحريم صد در صدي است و اين تحريم ها فقط اقتصاد كشور را مورد هدف قرار نداده است بلكه توليد علم كشور را نيز مورد هدف قرارداده است وهم اكنون مورد تحريم علمي نيز هستيم.

قائم مقام معاون تحقيقات فناوري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي تصريح كرد: در اين دوره تحريم ها مهمترين برنامه معاونت تحقيقات فناوري وزارت بهداشت تكيه بر نيروي انساني است يعني نيروي انساني از قبيل  دانشجو، فارغ التحصيل دكتري phd،  دكتري تخصصي، استاديارهاي جوان، اعضاء هيئات علمي، با برنامه هايي كه داريم مور حمايت قرار ميدهيم.

 وي افزود: ما در حال حاضر برنامه حمايت از استادياران جوان را داريم كه تعداد زيادي از دانشگاه علوم پزشكي بيرجند مستقيما تحت حمايت اين برنامه قرار ميگيرند و هم چنين طرح فرهيختگان علوم پزشكي و آنهايي كه در پژوهش در سطح لايه مياني به بالا هستند و طرح حمايت از ازمايشگاه جامع راداريم كه با همين حمايتها ،از آزمايشگاه جامع دانشگاه علوم پزشكي بيرجند امروز رونمايي شد

دكتر آخوند زاده خاطر نشان كرد: پژوهش ميبايست تاثير خودرا در جامعه داشته باشد و صرفا مقاله نباشد كه خوشبختانه امروزه اين اتفاق در كشور رخ داده است.

وي با بيان اينكه در توليد علم داروسازي حائز رتبه هفتم در جهان هستيم افزود : باتوجه به اينكه شاهد تحريمهاي صد در صدي هستيم اما صنايع دارويي روي پاي خودشان  ايستاده اند و بسياري از داروها رادر داخل توليد ميكنيم و احتياجي به انتقال ارز نداريم ما در حال حاضر در توليد علم داروسازي رتبه هفتم دنيارا داريم حتي از كشور فرانسه پيشه گرفتيم وما امروزه ادعا ميكنيم كه بخش عمده اين موفقيتها براساس توليد علم در دانشگاههاي علوم پزشكي كشور بوده است

وي ادامه دادو اظهارداشت: اگر ما كشور هفتم توليد دارو در جهان هستيم در كنار آن توانسته ايم در داروسازي در درجات قابل توجهي به خود كفايي برسيم و اگر گاها مشاهده ميشود كه برخي از اقلام دارويي از خارج كشور وارد ميگردد به اين دليل است كه هيچ كشوري تاكنون در دنيا نتوانسته است كه صد در صد توليدات دارويي خودرا در داخل انجام دهد.

دكتر آخوندزاده با بيان اينكه در حال حاضر هفتاد درصد مواد دارويي در داخل كشور انجام ميشود ابراز اميدواري نمود:  با گسترش و پيشرفت علمي دانشگاهها در سراسر كشور اين توليدات را در ده سال آينده به هشتادو پنج درصد برسانيم. 

 

در ادامه معاون تحقيقات دانشگاه علوم پزشكي ضمن اشاره به سفر قائم مقام معاون تحقيقات وزات بهداشت در مان  آموزش پزشكي به دانشگاه علوم پزشكي از افتتاح مركز بازتواني قلب كه با همت خير پژوهشي مبلغ پنج ميليارد و سيصد ميليون  ريال در اين خصوص هزينه شده خبر داد و گفت اين مركز در بيمارستان رازي افتتاح شد كه از اين مبلغ پنج ميليارد ريال آن به خريد تجهيزات و سيصد ميليون ريال آن به فضاي اين سالن اختصاص يافت

دكتر طوبي كاظمي در ادامه گفت : امروز واحدهاي مختلف تحقيقات فناوري دانشگاه  از قبيل مركز رشد ، شركتهاي دانش بنيان ، مركزتحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت ، طرح جامع سالمندي ، مركز تحقيقات بيماريهاي عفوني و مركزتحقيقات  مسمومين ، پايگاه تحقيقات باليني در بيمارستان ولي عصر (عج) و بيمارستان رازي بازديد به عمل آمد.

وي همچنين ضمن اشاره به افتتاح مركز بازتواني قلب از راه اندازي بخش وي آي پي و كلنيك پيشگيري ارتقا سلامت بيمارستان رازي خبر داد.

 دكتر كاظمي با اشاره به بيانات معاون تحقيقات فناوري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي درخصوص رشد خوب و موثر پژوهش در دانشگاه علوم پزشكي طي نشست امروز گفت : اين رشد و شادابي در  پژوهش مرهون زحمات همه اعضاء هيئات علمي، كاركنان، و هيئات رئيسه دانشگاه كه همگي هم دل هستند و اين مايه افتخار و خوشحالي است.

 

معاون سياسي امنيتي استاندار در اين نشست با بيان اينكه استان خراسان جنوبي از فرهنگ غني و بسيار خوبي برخوردار است گفت: استان داراي ويژگيهاي منحصر به فردي است كه برگرفته از اعتقاد و فرهنگ غني و استفاده درست از منابع ايست كه بتوان در ست از آن استفاده نمود و استفاده درست از كمك خيرين براي آنكه بتوانيم نيازمنديهاي استان را مرتفع بسازيم به باور و اعتقاد  و تسلط حوزه مديريتي برميگردد و نكته اي كه با توجه به داشتن فرهنگ غني در استان ميبايست به آن اشاره كرد بحث فرهنگ مشاركت براي آموزش و پژوهش است كه در حوزه هاي ديگر ورود كرده است .

مهندس خوش خبر اظهار داشت: اميدوار كه اين فرهنگ نهادينه شود و هم چنان كه در بحث خيرين مدرسه ساز اقدامات موثري را داشته ايم فرهنگ در مان ، بيمه ، پژوهش ، و .. استان خراسان جنوبي سرآمد باشد

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 1061 تاریخ درج: 1398/09/04
Powered by DorsaPortal