EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
توديع و معارفه معاون غذا و دارو/دكتر دهقاني: دانشكده داروسازي حلقه اتصال صنعت و دانشگاه است
توديع و معارفه معاون غذا و دارو/دكتر دهقاني: دانشكده داروسازي حلقه اتصال صنعت و دانشگاه است
مراسم توديع و معارفه معاون غذا و دارو دانشگاه، روز چهارشنبه 98/09/06 در محل سالن  اجتماعات اين معاونت برگزار شد و طي اين مراسم از زحمات دكتر كبري ناصري معاون سابق غذا و دارو تجليل و دكتر غلامرضا آهني به عنوان سرپرست جديد اين معاونت معرفي شد
به گزارش روابط عمومي دانشگاه، رئيس دانشگاه در اين مراسم با اشاره به گستره فعاليت حوزه غذا و دارو و اهميت اين معاونت در سطح دانشگاه گفت: حوزه غذا ودارو به عنوان يك سازمان مستقل زير نظر مستقيم مقام عالي وزارت بهداشت فعاليت مي كند و اين مساله نشان دهنده اهميت و جايگاه آن در سطح كلان كشور است

دكتر محمد دهقاني با اشاره به شرايط سختي كه كشور در آن به سر مي برد و اثراتي كه اين موضوع بر وزارت بهداشت و دانشگاه هاي علوم پزشكي نيز گذاشته است افزود: عليرغم تهديدها و تحريم هايي كه بر عليه كشور وجود دارد، خوشبختانه با داريت مسئولين نظام سلامت، با كمترين مشكل در جهت تأمين و توزيع مايحتاج دارويي  مردم در سطح كشور مواجه بوديم.

وي با اظهار اينكه تقويت شركتهاي داروسازي داخلي مورد تاكيد مقام عالي وزارت بهداشت است خاطرنشان كرد: اميدواريم معاون جديد غذا و دارو دانشگاه همانند قبل با قدرت بيشتر و تعامل بهتر با داروسازان، انجمن داروسازي ،شركتهاي تأمين و توزيع دارو بتواند ساز و كاري را فراهم كند كه با كمترين مشكلات در حوزه تأمين و توزيع اقلام دارويي مورد نياز بيماران وبيمارستانهاي سطح استان روبرو باشيم و خدمات جامع و كاملي را به مردم ارائه كنيم تا مردم نگران تأمين داروي مورد نياز خود نباشند.

رئيس دانشگاه در ادامه اشاره اي به دانشكده نوپاي داروسازي در دانشگاه داشت و گفت: از مهر امسال جذب دانشجو در اين دانشكده  به صورت پذيرش دانشجويان داروسازي خارج از كشور متقاضي به داخل بوده است و پيگير آن هستيم تا بتوانيم جذب دانشجو را از طريق كنكور سراسري نيز داشته باشيم

دكتر دهقاني با اعلام اينكه دانشگاه علوم پزشكي بيرجند به همراه علوم پزشكي اصفهان و ايران سه دانشگاهي هستند كه مجوز جذب دانشجوي خارجي كارشناس دارويي را از شوراي گسترش وزارت بهداشت اخذ كرده است افزود: دانشكده داروسازي حلقه اتصال صنعت و دانشگاه است و اميدواريم بتوانيم دستاوردهاي ارزشمندي در اين دانشكده كسب كنيم و به اهداف تعيين و ترسيم شده هرچه سريعتر برسيم.

وي با اشاره به اقدامات ارزشمندي كه در حوزه غذا نيز صورت گرفته است افزود: موظف هستيم محصولات غذايي كه قرار است مورد استفاده مردم قرار گيرد، با بهترين كيفيت و نظارت در بازارعرضه شود.

رئيس دانشگاه با اشاره به كارخانه ها و شركتهايي كه در حوزه توليد محصولات غذايي فعاليت مي كنند و نياز استان به افزايش سرمايه گذاري در اين زمينه گفت: در عين حال نبايد ازحوزه نظارتي غذا غافل شويم و مردم مي بايست از سلامتي محصولاتي كه توليد و عرضه مي شود مطمئن باشند.

دكتر دهقاني در اين مراسم با قدرداني از زحمات دكتر كبري ناصري در زمان تصدي مسئوليت معاونت غذا و دارو دانشگاه، براي دكتر غلامرضا آهني در سمت جديد آرزوي موفقيت كرد.

معاون سابق غذا و دارو دانشگاه نيز در اين مراسم با ارائه گزارشي مختصر از اقداماتي كه در اين حوزه طي 5 سال تصدي مسئوليت وي با همكاري و همراهي پرسنل اين معاونت صورت گرفته گفت: اهميت حوزه غذا، دارو و تجهيزات پزشكي برهيچ كس پوشيده نيست و بسيار خرسندم كه در اوج شكوفايي دانشگاه در مسير ارتقاء عرصه بهداشت و درمان استان نقش آفرين بودم.

 

دكتر كبري ناصري حوزه غذا و دارو را يك حوزه فرابخشي دانست و در ادامه با اظهار اينكه دستاورهاي دانشگاه در حوزه غذا و دارو جزء با حمايت مسئولين، همكاري پرسنل و تعامل سازمان هاي فرابخشي ميسر نبود از همه آنان قدرداني كرد.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه نيز در اين مراسم با اظهار اميدواري از اينكه بتواند منشا ارائه خدمات ارزشمندي در حوزه غذا و دارو به  مردم استان باشد گفت: با توجه به اينكه رئيس دانشگاه در حوزه هاي مختلف دانشگاه، عهده دار مسئوليت بوده و بر اهميت جايگاه معاونت غذا و دارو اشراف دارد، اين مساله باعث تسهيل در كار ما خواهد شد.

دكتر غلامرضا آهني در ادامه به بيان اولويت هاي خود در هريك از حوزه هاي اين معاونت پرداخت و افزود: در حوزه دارو، تامين و توزيع عادلانه دارو از اولويت‌هاي اين معاونت است و اين موضوع مي بايست از طريق تعامل با شركت ها و كارخانجات تامين دارو بهتر از گذشته دنبال شود.

وي تجويز و مصرف منطقي دارو را از ديگر اولويت هاي معاونت عنوان كرد كه مستلزم همكاري مناسب بيماران و بيمارستان ها است و ادامه داد: بحث نسخه پيچي الكترونيكي در دانشگاه كليد خورده است و به زودي عملياتي خواهد شد و اين امر مي تواند در بهينه سازي منابع بسيار كمك كننده باشد.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه كمك به بيماران نيازمند و صعب العلاج را يكي ديگر از اولويت هاي كاري خود عنوان كرد و افزود: در بحث توليد دارو نيز با توجه به آغاز فعاليت دانشكده داروسازي، چند نفري پيشقدم شدند، لذا در صورت سرمايه گذاري در بحث كارخانجات داروسازي يا توليد اوليه مواد دارويي، از اين كار حمايت خواهيم كرد.

دكتر آهني با بيان اينكه تضمين سلامت و ايمني غذايي نيز در دستور كار قرار داد گفت: نكته اي كه بسيار حائز اهميت مي باشد مطالبه گري مردم در حوزه غذاست، لذا بايد كاري كنيم كه مردم جامعه خود به دنبال غذاي سالم باشند.

وي تسهيل نمودن روند صدور پروانه هاي مرتبط با حوزه غذا و دارو را نيز را ديگر اولويت هاي خود دانست

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه با تاكيد بر لزوم ارتقاء توان پاسخگويي آزمايشگاه مرجع غذا و دارو استان افزود: در حال حاضر تأمين متمركز تجهيزات مصرفي پزشكي در بيمارستانها، از سوي اين اين مراكز درماني و همكاري حوزه مالي دانشگاه در دست اقدام مي باشد.

دكتر آهني، نيروي انساني را سرمايه اصلي دانشگاه عنوان كرد و با تاكيد براينكه توانمندسازي همكاران اين معاونت نيز عملياتي خواهد شد گفت: جلوگيري از قاچاق كالاهاي سلامت محور براي معاونت غذا و دارو نيز اولويت خواهد داشت و همه اين موارد جزء با ايثار و ازخودگذشتگي پرسنل معاونت ميسر نخواهد شد.

در پايان اين مراسم از زحمات 5 ساله دكتر كبري ناصري معاون سابق غذا و دارو دانشگاه تقدير و دكتر غلامرضا آهني به عنوان سرپرست جديد اين معاونت معرفي شد.

 
 
 
منبع: وبدا-روابط عمومي دانشگاه تعداد بازدید: 2110 تاریخ درج: 1398/09/06
Powered by DorsaPortal