EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ آذر
دکتر دهقانی:یکی از علل افزایش شمار مرگ و میر در استان، تاخیر در مراجعه به بیمارستان ها است
دکتر دهقانی:یکی از علل افزایش شمار مرگ و میر در استان، تاخیر در مراجعه به بیمارستان ها است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر محمد دهقانی رئیس دانشگاه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا گفت: با توجه به افزایش چشمگیر مراجعه بیماران تنفسی و کرونا مثبت به بیمارستان ها علی الخصوص در شهرستان بیرجند، از اواخر هفته گذشته از ظرفیت سایر بیمارستان های شهرستان بیرجند از جمله بیمارستان رازی، بوعلی و از این هفته بیمارستان میلاد هم اضافه شده، استفاده می شود تا بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش کنند.

 

رئیس دانشگاه در ادامه افزود: یکی از علل افزایش شمار مرگ و میر، تاخیر در مراجعه به بیمارستان ها است. لذا کسانی که علائم خفیف دارند به مراکز سرپایی 16 ساعته ای که برای مدیریت بیماران کرونا در نظر گرفته شده مراجعه و کسانی که علائم شدید تنفسی دارند، حتما به بیمارستان ها مراجعه کنند تا تاخیر در مراجعه به بیمارستان باعث بروز مشکلات جدی نشود و بیماران به مرحله غیر قابل برگشت نرسند.

وی در خصوص اعمال محدودیت ها در استان گفت: پیرو درخواست ستاد استانی از وزارت، محدودیت های ده گانه دو هفته قبل تا 9 آبان ماه در استان تمدید شده است. همچنین بحث فعالیت ادارات با 50 درصد ظرفیت کارکنان در خصوص شهر تهران صدق می کند و مشمول سایر شهرستان ها نیست. همینطور در خصوص 43 شهرستانی که وضعیت خیلی پر خطر دارند محدودیت فعالیت های صنفی و شغلی گروه های 2، 3 و 4 در نظر گرفته شده و این شهرستان ها مشمول دورکاری کارکنان ادارات نمی شوند.

دکتر دهقانی در پایان خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از تخت های آی سی یو پر شده که مطمئنا نیازمند همراهی مردمیم تا بتوانیم این پیک را نیز شکست دهیم.

منبع: وبدا-روابط عمومی دانشگاه تعداد بازدید: 720 تاریخ درج: 1399/08/05
Powered by DorsaPortal